KALAMITA: Na severe vyhlasujú mimoriadnu situáciu

14.01.2019 o 16:24 - P.M.
Článok

Na severe Slovenska je to veľmi zlé. Do intenzívneho sneženia sa pridáva veľmi silný vietor, ktorý komplikuje situáciu. Mimoriadnu situáciu vyhlásili v ďalších oblastiach.

KALAMITA: Na severe vyhlasujú mimoriadnu situáciu

Na severe Slovenska neutícha výdatné sneženie. Spolu s ním fúka veľmi silný vietor, ktorý zhoršuje dopravnú situáciu na severe. Snehová fujavica vytvára biele peklo, cez ktoré nie je nič vidieť a cestári nemajú šancu udržiavať cesty zjazdné. 

Na cestách veľké problémy

Najhoršia dopravná situácia je na Kysuciach a na Orave. Hraničný priechod medzi Čadcou a Českou republikou uzavreli. V okolí Čadce je veľké množstvo skrížených a šmýkajúcich sa kamiónov. Neprejazdná je cesta medzi Žilinou a Čadcou a v Čadci je dopravný kolaps.

 

Video nájdete aj na Youtube. Sledujte nás

Kolóny sa však tvoria aj v okolí Dolného Kubína. Šmýka sa aj osobným autám na Donovaloch a na Šturci. Tieto horské priechody sú pre vozidlá nad 10 metrov uzavreté. Problémy sú hlásené aj z Čertovice.

Vyhlásili mimoriadnu situáciu

V Žilinskom kraji vyhlasujú ďalšie samosprávy pre kalamitu mimoriadnu situáciu. Tá aktuálne platí v meste Čadca a v obciach: Radôstka, Nová Bystrica, Makov, Klokočov, Olešná, Raková, Korňa, Staškov, Belá, Lysica, Terchová, Lutiše, Pribiš, Pucov, Rabčice, Oravská Polhora a Rabča.

Problémy sú aj s dodávkami elektriny. Bez dodávok je zhruba 15 000 ľudí.

Na severe bude snežiť aj naďalej, pričom sneženie výrazne zosilnie počas zajtrajšieho popoludnia.Od utorňajšieho poludnia do stredajšieho poludnia môže na severe napadnúť ďalších až 30 cm snehu.