Kalamita pokračuje: Tisícky domácností strávia noc aj ráno bez elektriny

11.02.2021 o 22:00 - Peter Minárik
  • Článok

Nepriaznivé počasie má na strednom a východnom Slovensku stále svoje následky. Bez dodávok elektrickej energie sú stále tisícky domácnosti a tak skoro sa to nezmení.

Kalamita pokračuje: Tisícky domácností strávia noc aj ráno bez elektriny

Počasie naďalej naplno zamestnáva energetikov predovšetkým na strednom a východnom Slovensku, ktorí sú v teréne po dnešnom vyčíňaní počasia.

Pre silný vietor a ťažký sneh popadali konáre a stromy na elektrické vedenia a mnohé potrhalo. Od rána sú tisícky domácností bez dodávok elektrickej energie.

Situácia sa len čiastočne podarila stabilizovať počas dnešného dňa, ale ťažko prístupný terén v kombinácii s novým snehom sťažuje opravu.

K 22:00 sú tisícky domácností bez dodávok elektrickej energie. Najvážnejšia situácia je v Banskobystrickom kraji a na Gemeri. 

Na strednom Slovensku sú bez elektriny napríklad v oblasti Kremnice, Radkovej, Rybníka, Lehoty nad Rimavicou, Banskej Belej a v ďalších zhruba desiatkach oblastí.

Problémy sú aj na východnom Slovensku. Bez dodávok elektrickej energie sú napríklad v oblasti Stakčína, Krompách, Malej Domaše, vo Vojanoch a v Somotore. 

Energetici vyzývajú ľudí aby ešte vydržali. Vedenia budú opravovať aj počas piatka, prípadne víkendu.

Počasie by malo začať priať a už v priebehu piatka sa upokojí aj vietor.

Najnovšie správy