Komunálny odpad v Ružíne: Vo vode plávajú aj chladničky

19.11.2019 o 12:15 - Ružín - Veronika Salayová
  • Článok

Vodná nádrž Ružín je plná odpadu a plastov. Na vodnej hladine dokonca plávajú pneumatiky, kreslá aj chladničky.

Komunálny odpad v Ružíne:  Vo vode plávajú aj chladničky
Foto: Mikuláš Király

O tomto šokujúcom stave vodnej nádrži Ružinov na východnom Slovensku upozornil ECO club SVK, ktorý tu mal naplánované preteky, ako o tom informujú TVnoviny.

Ladislav Habina z Eko Klubu Košice pre nich povedal, že v deň pretekov na Ružíne natrafili na znečistenú vodnú hladinu, na ktorej nebolo možné preteky podľa pôvodných plánov uskutočniť, preto museli trasu upraviť.

Aktivisti z klubu pri prejazde na motorom člne potvrdili, že na vodnej hladine sa nachádza obrovské množstvo komunálneho odpadu, ako napríklad plasty, kreslá, chladničky, pneumatiky, igelity či kmene stromov.

Podľa nich je plocha dlhá asi 200 metrov a zapchala celé rameno Ružína.

Riaditeľ Marián Miščík zo Slovenského vodohospodárskeho podniku pre TVnoviny uviedol, že z dôvodu zvýšených vodných stavov spôsobených zrážkami v posledných dňoch priplavilo cez toky Hornád a Hnilec väčšie množstvo odpadu, ktoré sa nachádzali na nelegálnych skládkach pri brehoch riek.

Ďalej uviedol, že jedna norná stena nádrže nevydržala nápor a druhá zatiaľ odoláva. Ak to prúdenie v toku a nádrži dovolí, tak odpad vytiahnu.

Najnovšie správy