Konečne prídu zrážky. V utorok sa rozprší

13.05.2018 o 10:08 - P.M.
Článok

Našu oblasť čakajú počas nasledujúcich dní zrážky. Tie budú plošnejšie a zasiahnu celé naše územie. Nepôjde len o búrky, ale aj o výraznejší dážď.

Konečne prídu zrážky. V utorok sa rozprší

Oblasť strednej Európy čaká v nasledujúcich dňoch ,,nepriaznivé,, počasie. To bude síce nepriaznivé pre rôzne aktivity v exteriéri, no pre poľnohospodárov bude počasie mimoriadne priaznivé. Príde totiž toľko potrebná vlaha. 

O zrážky sa postará tlaková níž

Počasie v našej oblasti začne ovplyvňovať tlaková níž, ktorá sa bude presúvať z alpskej oblasti cez Česko a Poľsko nad Pobaltie. Naše územie tak bude veľmi blízko stredu tlakovej níže a to znamená len toľko, že nás čakajú zrážky, ktoré budú výraznejšie.

Táto tlaková níž prinesie súčasne aj ochladenie. Teplý vzduch by sa nad našu oblasť mal vrátiť počas víkendu. 

Zrážky budú výraznejšie

Na našom území začnú výraznejšie zrážky postupovať v noci na utorok od juhozápadu. V utorok sa už na mnohých miestach nášho územia bude vyskytovať dážď. Pršať bude aj v ďalších dňoch v stredu a vo štvrtok.

Zrážky treba očakávať najmä počas dňa. Nebudú trvalé, no budú postupovať v jednotlivých vlnách. Celkovo by na našom území malo spadnúť aj niekoľko desiatok milimetrov zrážok.

Najviac zrážok aktuálne numerické modely predpovedajú pre oblasť severozápadného Slovenska.

Okrem dažďa sa však budú vyskytovať aj búrky. Tie sa vyskytnú počas denných hodín a to najmä na juhu nášho územia.

Záhrady a polia tak počas pracovného týždňa poriadne poleje. Vyčasiť by sa malo v priebehu budúceho víkendu.