Krušné ráno: Cesty sú zaplavené alebo zasnežené, prepadla sa aj vozovka

14.10.2020 o 06:55 - Veronika Salayová
  • Článok

Výdatné dažde, ktoré stále na našom území neutíchajú, spôsobili na mnohých slovenských miestach nemalé komplikácie. Okrem vybrieždených riek voda zaplavila aj viaceré cesty a na východe jedna z vozoviek nezniesla nápor vody a prepadla sa po okraji. 

Krušné ráno: Cesty sú zaplavené alebo zasnežené, prepadla sa aj vozovka
Čertovica. Foto: Tomáš Ignác Dekeľ Zborovjan/FB skupina Dopravný servis PO a okolie

Slovensko sužuje mimoriadne nepriaznivé počasie. Komplikácie spôsobuje neutíchajúci dážď, ktorý dvíha hladiny vodných tokov. Mnohé z nich sa vyliali zo svojich korýt a spôsobili povodne vo viacerých lokalitách.

Toky na niektorých miestach naďalej stúpajú, pričom dosahujú až 3. stupeň povodňovej aktivity. Situácia je najhoršia na východnom Slovensku, ale aj v Žilinskom a Banskobystrickom kraji. 

Na našom území spadlo za posledných 24 hodín na viacerých miestach viac ako 50 mm zrážok. Najviac spadlo v Smoleniciach, a to až 92,2 mm od včerajšieho rána. 

Úhrny zrážok za posledných 24 hodín. Zdroj: SHMÚ.
Úhrny zrážok za posledných 24 hodín. Zdroj: SHMÚ.

Veľké množstvo zrážok spôsobuje aj mnohé povodne vo viacerých lokalitách. Z brehov sa vylievajú viaceré vodné toky, najmä na Gemeri a Spiši a v širšom okolí Prešova a Košíc. Voda spôsobuje problémy hlavne vodičom na cestách. 

Zaplavené cesty hlásia vodiči na Gemeri a Spiši na viacerých úsekoch. Zaplavené vozovky sú aj v okolí Gelnice. Nápor vody nezvládla vozovka medzi Gelnicou a Prakovcami, kde sa cesta po okraji prepadla, ako nás informovali naši čitatelia. Medzi obcami Petrova Ves a Holíč je rovnako zaplavená vozovka, pre osobnú dopravu ťažko prejazdná.

Okrem vody vodičov sužuje aj kašovitý sneh na cestách, a to v Kľaku pri Prievidzi a v Čertovici, kde aktuálne stále sneží. 

 

 

Najnovšie správy