VIDEO: Kysuce zasiahla silná búrka. Zaplavilo ulice

02.07.2020 o 20:30 - Čadca - Veronika Salayová
  • Článok

Poobedňajšie búrky sa dnes nevyhli Kysuciam a v tejto oblasti udreli silné búrky. Mesto na Kysuciach sa ocitlo takpovediac „pod vodou“.

VIDEO: Kysuce zasiahla silná búrka. Zaplavilo ulice
Zdroj: Mirka Labáková

Búrky, ktoré vznikli na našom území v poobedňajších hodinách okolo 15.00 hod., úradujú aj v týchto chvíľach najmä na severe našej krajiny v hornatejších oblastiach.

Intenzívne búrky zasiahli aj Kysuce a priniesli do oblasti množstvo zrážok. Čadca sa za pár minút ocitla „pod vodou“, pričom sa voda valila ulicami.

Zaplavené ulice spôsobovali hlavne komplikácie v doprave. Autá museli spomaliť a opatrene prechádzať, pričom pre vodičov nebolo jednoduché rozoznať cestu od chodníka. 

Intenzívne búrky na Kysuciach utíchli pred 20.00 hod. a priniesli množstvo zrážok. Na stanici Čadca - Čierňanka spadlo v priebehu jednej hodiny 23,5 mm zrážok a za 24 hodín až takmer 50 mm. 

Hasiči v okrese Čadca uskutočnili už 24 výjazdov v súvislosti s dnešnými búrkami, pričom odčerpávali najmä vodu zo zatopených pivníc a dvorov a odstraňovali aj popadané stromy a konáre z ciest.

S búrkami a zrážkami treba dnes na našom území počítať do neskorších večerných hodín. Aktuálnu polohu búrok a zrážok môžete sledovať TU

Najnovšie správy