Lavíny v Bavorsku a Tirolsku si včera vyžiadali 2 obete

24.02.2019 o 08:40 - Ľ.F.
Článok

Najmenej dve obete vrátane českého turistu si vyžiadal pád štyroch lavín v Tirolsku a Bavorsku. Pátranie po ďalšej osobe prerušili.

Lavíny v Bavorsku a Tirolsku si včera vyžiadali 2 obete

Až tri lavíny spadli počas včerajšieho popoludnia v oblasti rakúsko-nemeckého pohraničia. Lavína, ktorá sa zosunula na územie Nemecka, do katastra obce Schwangau v Bavorsku, zasypala najmenej 5 ľudí. Z pod snehu sa podarilo vyslobodiť 4 osoby, piata však zraneniam podľahla. Pod snehom sa môže nachádzať ešte jedna osoba, pátranie po nej však bolo večer prerušené a znovu bolo obnovené počas dnešného dňa. Lavína spadla do blízkosti hotela Ammerwald, ktorý ale nebol poškodený. 

Krátko po 15.30 h spadla lavína aj na lyžiarske stredisko Kühtai nachádzajúce sa v okrese Imst. Spustená bola z neznámych príčin dvoma českými turistami vo veku 27 a 28 rokov, ktorí boli vybavení horolezeckým výstrojom. Lavína strhla 27-ročného turistu a odniesla ho približne 50 metrov strmým svahom. Starší kolega ihneď začal s pátraním, no keďže ani jeden z nich nemal lavínový výstroj, pátranie mohlo začať až po príchode záchranárov. Po hodinách pátrania našli telo nebohého 27-ročného muža lavínové psy. 

V oblasti severného Rakúska a na rakúsko-nemeckom pohraničí naďalej platí druhý lavínový stupeň z päťdielnej medzinárodnej stupnice.