Letné počasie nateraz končí. Blíži sa front. V Čechách sa už blýska

16.09.2020 o 19:33 - Peter Minárik
  • Článok

Letné počasie, ktoré sme mali na našom území niekoľko uplynulých dní sa nateraz končí. Od západu sa blíži studený front, ktorý už nad Česko, či Rakúsko prináša prvé prehánky a búrky.

Letné počasie nateraz končí. Blíži sa front. V Čechách sa už blýska

S letným počasím, ktoré v uplynulých dňoch prinášalo na naše územie slnečné počasie s teplotami až nad +30 °C sa musíme nateraz rozlúčiť.

K nášmu územiu sa totiž v týchto chvíľach blíži studený front, ktorý prináša nad susedné Česko a Rakúsko už teraz prehánky a búrky.

Na Slovensku sa búrky a prehánky môžu vyskytnúť už počas nasledujúcej noci, ale ich pravdepodobnosť sa pohybuje len v rozmedzí 5 až 10 percent.

Studený front už teraz nasúva nad naše územie oblačnosť, ale front, ktorý cez naše územie postúpi bude zrážkovo nevýrazný. 

Zrážky sa počas zajtrajšieho dňa očakávajú predovšetkým nad severným a stredným Slovenskom, ale prinesú len niekoľko milimetrov. Rozhodne zrážky nebudú plošnejšieho charakteru.

Najvýraznejšie zrážky sa počas zajtrajšieho dňa očakávajú v Banskobystrickom kraji, kde by sa mali vyskytovať aj búrky.

Studený front, ktorý cez naše územie zajtra prejde, k nám vtiahne chladnejší vzduch, vďaka čomu sa ochladí. Maximálne teploty spadnú z +22 až +28 °C na +15 až +22 °C. Od víkendu by sa však malo začať postupne otepľovať. Viac o vývoji na nasledujúce dni nájdete TU.

Najnovšie správy