Letné teploty dnes končia. Slovensko čakajú aj búrky

17.09.2020 o 08:42 - Peter Minárik
  • Článok

Cez naše územie začal postupovať studený front, ktorý počas dnešného dňa prinesie na naše územie prehánky, či búrky. Ukončí aj teplé, letné počasie.

Letné teploty dnes končia. Slovensko čakajú aj búrky

Po niekoľkých dňoch slnečného a teplého počasia sa dnes počasie na našom území pokazí. Cez Slovensko totiž bude postupovať studený front, ktorý v priebehu dnešného dňa prinesie zmenu v charaktere počasia.

Studený front, ktorý cez naše územie postupuje nebude zrážkovo výrazný. Zrážky sa očakávajú predovšetkým na severnom a strednom Slovensku, no úhrny zrážok by nemali prekročiť hranicu 5 mm. 

Túto hranicu môžu úhrny prekračovať v oblasti Banskobystrického kraja, kde by sa v priebehu dnešného dňa mohli vyskytovať aj búrky.

Búrky dnes na našom území nebudú príliš výrazné a prinesú len zosilnenie dažďa.

Dnešný studený front bude zrážkovo málo výrazný, no výrazný bude teplotne. Za studeným frontom sa totiž výraznejšie ochladí.

Do našej oblasti totiž od severu medzi tlakovou výšou so stredom nad Severným morom a tlakovou nížou so stredom nad Ruskom prenikne od severu chladnejší vzduch.

Teploty sa tak aj počas dňa aj noci prepadnú o zhruba 5-8 °C. 

Ochladenie však dlho nevydrží. Do našej oblasti sa totiž začne rozširovať ďalšia tlaková výš a už zajtra sa očakáva opäť slnečné počasie. V priebehu víkendu potom teploty budú prekračovať hranicu +25 °C.

Najnovšie správy