Lyžiari vo Švajčiarsku si prídu na svoje: Otvorí sa im prvé stredisko

29.05.2020 o 06:15 - Dominik Cenkner
  • Článok

Prvé švajčiarske lyžiarske stredisko oznámilo svoje otvorenie. Crans Montana bude pre milovníkov zimných športov dostupné od soboty 6. júna.

Lyžiari vo Švajčiarsku si prídu na svoje: Otvorí sa im prvé stredisko
Crans Montana. Zdroj: inthesnow.com

„Po náhlom stopnutí lyžiarskej sezóny máme pre našich návštevníkov prekvapenie. Vďaka týždňom tvrdej práce našich zamestnancov vám môžeme oznámiť, že svoje lyže si budete môcť opäť nasadiť,“ píše sa vo vyhlásení strediska. 

Zjazdovky, aktivity v snowparku a bežkárske trate na vrchole Plaine Morte by mali byť otvorené 9 dní, teda do 14. júna.

Rezort garantuje, že spustenie bude sprevádzané prísnymi hygienickými opatreniami, ktoré by mali predísť akémukoľvek šíreniu nákazy. Spočiatku budú fungovať denné kvóty na ľudí, ktorí budú môcť používať vleky a okrem toho stredisko už zriadilo aj moderný rezervačný systém, aby splnilo bezpečnostné opatrenia a odporúčania Švajčiarskej federálnej rady.

Zdroj: inthesnow.com
Zdroj: inthesnow.com

Crans Montana je jedným z prvých na svete, ktoré oznámilo krátke opätovné otvorenie po uvoľnení pandémie. Bachelor Ski & Sports v Oregone sa opäť otvoril na deväť dní v polovici mája a rakúsky ľadovec Kaunertal by sa mal znovu otvoriť od 29. mája do 7. júna.

Opatrenia pre pandémiu koronavírusu sa vo Švajčiarsku postupne uvoľňujú. V súčasnosti však do krajiny môžu ľudia prísť len z vážneho dôvodu ako napr. práca či pohreb blízkej osoby. Aj preto je otvorenie lyžiarskeho strediska orientované najmä pre domácich lyžiarov. 

Najnovšie správy