Lyžovačka ešte tento rok? Tatry a Liptov zabojujú o spustenie sezóny

24.11.2020 o 20:00 - Vysoké Tatry, Slovensko - Veronika Salayová
  • Článok

 Turistické regióny Liptov a Vysoké Tatry chcú napriek aktuálnej epidemickej situácii zabojovať o spustenie lyžiarskej sezóny ešte v tomto roku.

Lyžovačka ešte tento rok? Tatry a Liptov zabojujú o spustenie sezóny
Ilustračné. Foto: unsplash

Oba kľúčové regióny, čo sa týka lyžiarstva na Slovensku, od septembra pracujú s odborníkmi a štátnymi inštitúciami na návrhu prevádzkového semafora. Pripravený majú plán bezpečnej prevádzky pre lyžiarske rezorty, vrátane množstva opatrení nad rámec existujúcich predpisov, informuje TASR.

Bary by z bezpečnostných dôvodov zostali zatvorené, gastroprevádzky by fungovali len v obmedzenom režime, TASR informovala Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov. 

Regióny Tatry a Liptov apelujú najmä tým, že by šlo čisto o radosť zo športu ako takého. Šarafínová zároveň zdôraznila, že skorý štart lyžiarskej sezóny je kľúčový aj na záchranu zamestnanosti v regiónoch.

Riaditeľ horského strediska Jasná v Nízkych Tatrách Igor Mráz pre slovenskú agentúru uviedol, že skipasy sú bezkontaktné a pohyb lyžiarov by sa mohli regulovať už od parkovísk tak, aby nedochádzalo k zbytočnému zgrupovaniu sa lyžiarov na jednom mieste.

Nateraz podľa Šarafínovej absentujú pravidlá fungovania lyžiarskych stredísk, čo vo všeobecnosti postihuje tatranské regióny.

Slovenské hory taktiež nemôžu počas tohtoročnej sezóny veľmi počítať so zahraničnými turistami. „Liptov chce obstáť a zabojovať túto sezónu aspoň o priazeň Slovákov,“ zdôraznila riaditeľka liptovskej OOCR Darina Bartková.

Najnovšie správy