Máme pred sebou poslednú chladnú noc. Potom prichádza oteplenie

26.04.2021 o 18:00 - Veronika Salayová
  • Článok

Slovensko má pred sebou ešte jednu veľmi mrazivú noc. Vo viacerých okresoch hrozia v noci z pondelka na utorok nízke teploty a prízemný mráz. V nasledujúcich dňoch sa bude otepľovať a ovocinári sa tak môžu konečne vydýchnuť. 

Máme pred sebou poslednú chladnú noc. Potom prichádza oteplenie
Ilustračné. Foto: unsplash

Počas uplynulej noci klesli teploty na Slovensku veľmi nízko, a to aj v nížinách a dolinách, čím potrápili najmä poľnohospodárov a ovocinárov.

Teplota počas noci z nedele na pondelok klesla najnižšie v horských dolinách, a to v Polomke a vo Vernári, informuje SHMÚ. Na jednej stanici bol dokonca zlomený teplotný rekord.

Rekordne chladné ráno

Noc z nedele na pondelok bola rekordne chladná na popradskom letisku, kde v pondelok ráno klesla minimálna teplota na rekordnú hodnotu -6,1 °C, informuje SHMÚ.

Doteraz platný rekord z roku 1955 bol na úrovni -4,6 °C. V Poprade tak bol prekonaný rekord minimálnej teploty za posledných 66 rokov. 

Zdroj: SHMÚ
Zdroj: SHMÚ

Mrazy čoskoro poľavia

Chladná a mrazivá bude aj noc z pondelka na utorok, a to na celom strednom, severnom a východnom Slovensku. Teploty môžu počas noci a rána klesnúť aj na -4 °C.

Noc z utorka na stredy bude o niečo teplejšia, no stále sa ešte môže objaviť prízemný mráz. Definitívne by sme sa mrazov na našom území mali zbaviť v noci zo stredy na štvrtok, kedy k nám začne prúdiť teplejší a vlhší vzduch a postupne sa bude otepľovať.  

Nočné teploty by od stredy nemali klesnúť pod bod mrazu a poľnohospodári si tak môžu konečne od nočných mrazov vydýchnuť. 

Vývoj teplôt na Slovensku môžete sledovať TU.

Najnovšie správy