Máme sa sebou búrlivú a daždivú noc. Spadlo viac ako 50 mm zrážok

07.09.2020 o 07:12 - Veronika Salayová
  • Článok

Počas noci na našom území postupovala vlna výrazných zrážok, ktoré na niektorých miestach priniesli pomerne vysoké úhrny. Večer vznikli búrky na severozápade a počas v noci sa presúvali smerom na severovýchod. Výdatný dážď neutícha ani dnes ráno.

Máme sa sebou búrlivú a daždivú noc. Spadlo viac ako 50 mm zrážok
Ilustračné. Foto: unsplash

Noc na Slovensku sa niesla v znamení výdatných zrážok a búrok. Pršalo najmä v severozápadnom, strednom a severnom Slovensku, kde sa počas noci vyskytli aj búrky.

Výdatné zrážky počas noci priniesli aj pomerne vysoké úhrny zrážok. Najviac zrážok zaznamenala stanica Stará Lesná, kde spadlo počas noci a rána 51,4 mm zrážok. Pomerne vysoký úhrn je aj v Hronskej Breznici - Jasenici v okrese Zvolen, kde nadránom spadlo až 48,2 mm. V Žarnovici napršalo 48,2 mm a napríklad v Bešeňovej 45,7 mm.

Aktuálne dnes ráno prší na väčšine územia Slovenska. Prší v hlavnom meste, na západnom, strednom a severovýchodnom Slovensku. Aktuálne neprší v južných a východných okresoch, s výnimkou severovýchodu.

Zdroj: iRadar
Zdroj: iRadar

Zrážky postupujú smerom na východ až severovýchod. Očakáva sa, že zrážky ustanú okolo poludňajších hodín.  

Dážď postupne dvíha aj hladiny vodných tokov. Tie môžu v priebehu dopoludnia dosiahnuť povodňové stavy, hlavne v severných oblastiach Slovenska. 

Aktuálnu polohu zrážok a búrok môžete sledovať na našom iRadare.  

 

Najnovšie správy