Máme za sebou mimoriadne teplý deň. V našej oblasti bolo aj cez +20 °C

03.11.2020 o 20:14 - Peter Minárik
  • Článok

Za teplým frontom, ktorý cez naše územie postupoval v priebehu včerajšieho dňa dnes do našej oblasti prúdil veľmi teplý vzduch, vďaka čomu sa dnešné teploty dostali poriadne vysoko.

Máme za sebou mimoriadne teplý deň. V našej oblasti bolo aj cez +20 °C

Viaceré európske štáty zaznamenávajú rekordne teplý deň. Môže za to príliv veľmi teplého vzduchu od juhozápadu, ktorý sa do našej oblasti dostáva za včerajším teplým frontom.

Na našom území bolo dnes najteplejšie v Prievidzi, kde sa teplota dostala na +18,9 °C. Na zvyšku územia boli teploty nižšie a môže za to nízka oblačnosť, ktorá sa udržiavala po väčšinu dňa.

V okolitých oblastiach, kde sa oblačnosť popretŕhala teploty doslova vystrelili. Napríklad na východe Rakúska bolo cez +20 °C. V meste Poysdorf, neďaleko Záhoria bolo až +21,3 °C. V Bad Gleichenbergu, na juhu Rakúska bolo až +23,1 °C.

Mimoriadne vysoké teploty zaznamenali aj Maďari. V Letenye vystúpila teplota až na +22,4 °C, čo je jedna z najvyšších novembrových teplôt. Pred dvoma rokmi však bolo v Maďarsku ešte teplejšie a teplota vystúpila až na +24,4 °C.

Rekord však hlásia Dáni. V Dánsku zaznamenali najvyššiu novembrovú teplotu za uplynulé polstoročie. Dánska stanica Abed zaznamenala teplotu +17,7 °C, čo je najviac od roku 1952.

V nasledujúcich dňoch by sa malo nielen v našej oblasti, ale aj v celej Európe ochladiť a počasie sa tak vráti do normálu.

Najnovšie správy