Máme za sebou mrazivú noc. Teploty klesali až k -5 °C

07.10.2019 o 16:09 - V.S.
  • Článok

Noc z nedele na pondelok bola na mnohých miestach Slovenska mrazivá. Teplota pod bod mrazu klesla hlavne na severnom a východnom Slovensku.

Máme za sebou mrazivú noc. Teploty klesali až k -5 °C
Prvé mrazy, zdroj: metkep.hu

V noci najnižšiu teplotu namerali  na Lomnickom štíte, kde bolo -12,2 °C. Poriadne mrazivo bolo aj na Chopku (-7,3 °C) a na Štrbskom plese (-3,5 °C).  

Teploty pod bod mrazu v noci klesli aj v Telgárte, kde namerali -1,7 °C, a v Poprade bolo -0,8 °C. Mrzlo aj na východnom Slovensku. V Prešove bolo -0,9 °C a v Kamenici nad Cirochou -1,6 °C.

Mapa dnešných minimálnych teplôt, zdroj: SHMÚ
Mapa dnešných minimálnych teplôt, zdroj: SHMÚ

Najchladnejšie však bolo v severných okresoch a v mrazových oblastiach. V Rabči v okrese Námestovo klesla dnes ráno teplota len na -4,0 °C, v Dlhoni v okrese Svidník na -4,2 °C. Chladno bolo ale aj v južnejších oblastiach, napríklad v obci Klenov v okrese Prešov namerali -3,8 °C.

Teploty nad nulou boli prevažne na strednom Slovensku a západnom Slovensku. Najvyššiu hodnotu namerali v Bratislave (+5,4 °C) a v Jaslovských Bohuniciach (+4,4 °C).

Nasledujúca noc bude ešte chladnejšia. Mrazivým teplotám sa nevyhne väčšina nášho územia s výnimkou juhozápadného Slovenska.

Očakávajú sa prízemné mrazy na celom území. Od stredy nás však čaká príjemné oteplenie, čo ovplyvní aj nočné teploty.

Nočné teploty z utorku na stredu by sa mali vyšplhať od +4 do +10 °C. 

Denné minimá v noci z utorku na stredu
Denné minimá v noci z utorku na streduNajnovšie správy