Máme za sebou veľmi chladnú noc. Teploty klesli len na -20 °C

12.01.2021 o 09:05 - Ľubomír Franko
  • Článok

Uplynulá noc bola na Slovensku poriadne chladná. V mrazových dolinách klesli teploty len na -15 až -20 °C. Silnejší mráz sme zaznamenali na celom Slovensku.

Máme za sebou veľmi chladnú noc. Teploty klesli len na -20 °C

Uplynulá noc bola na Slovensku poradne mrazivá. Pri vyjasnenej oblohe sa večer začalo radiačne ochladzovať a do rána poklesli teploty na takmer celom území pod -5 °C.

Najchladnejšie bolo najskôr na Orave a na Spiši, kde už večer o 21:00 dosahovali teploty okolo -10 až -13 °C. Počas noci však v oblasti začal fúkať slabší vietor, čo spôsobilo nárast teplôt.

Večerné teploty, zdroj: INCA
Večerné teploty, zdroj: INCA

Jasná obloha počas noci pretrvávala najmä na strednom Slovensku. V Slovenskom raji sa naviac nerozfúkal vietor a tak sme v mrazovej doline v obci Stratenej mohli pozorovať mimoriadne nízke teploty.

Dve stanice umiestnené nezávisle v obci Stratená namerali minimá na úrovni -19,7 °C a -20,0 °C

V oblasti Podunajskej nížiny a Východoslovenskej nížiny sa už večer začala tvoriť hmla a nízka oblačnosť, ktoré ďalšiemu poklesu teplôt zabránili. Aj preto sme mohli v Podunajskej nížine pozorovať minimá na úrovni okolo -6 °C (Hurbanovo -6,5 °C), no vo Východoslovenskej nížine bolo ešte teplejšie, až okolo -1 °C (Milhostov -1,6 °C).

Dnešné denné minimá v nižších polohách
Dnešné denné minimá v nižších polohách

Najbližšie dni prinesú početnejšie zrážky, ktoré budú prevažne snehové a na severe aj výdatné. Chladnejšie počasie nás čaká opäť cez víkend, kedy môžeme znova pozorovať teploty na úrovni okolo -20 °C.

Najnovšie správy