Martin tento rok na bielom koni NEPRÍDE. Príde na žltom

Článok
Prvý sneh sa na severe vyskytol už v októbri. Začiatok skutočnej zimy je však stále v nedohľadne.

Jesenné počasie, ktoré panuje na našom území od druhej polovice novembra zostane na našom území ešte minimálne do konca tohto mesiaca. Na začiatok zimy to nasledujúce dni nevyzerá. Ochladenie síce príde a na horách sa môže objaviť nejaký ten poprašok, ale lyžiari sa výraznejšieho snehu nedočkajú. Tohtoročný Martin si bieleho koňa zabudol a príde na žltom :-)

Začiatok týždňa oblačný

Martinovia však oslavujú až v stredu. Dovtedy bude naše územie v teplejšom západnom prúdení po okraji tlakovej výše, ktorá sa rozkladá nad Pyrenejským polostrovom. V tomto západnom prúdení bude cez našu oblasť postupovať frontálny systém, ktorý sa však zrážkami prejaví najmä na severe Slovenska.

Pondelok a utorok tak budú v znamení oblačného počasia s miestnymi prehánkami alebo slabým dažďom a to najmä na severe. Počas dňa však bude pomerne teplo. Maximálne teploty sa budú pohybovať v intervale +10 až +17°C.

V stredu príde Martin

Na Martina sa začne do našej oblasti od juhozápadu rozširovať výbežok vyššieho tlaku vzduchu. Ten prinesie jasné až polojasné počasie. O niečo viac oblačnosti bude na severe a východe, ale zrážky by sa vyskytovať nemali. Martin prinesie aj vysoké teploty v intervale +12 až +18°C.

Teplé a slnečné dni nás čakajú až do piatka. Mierna zmena v počasí príde počas víkendu, kedy pribudne mrakov a zrážok. Výraznejšia zmena v počasí sa však nasledujúce dni nechystá a stále bude prevládať jesenný charakter počasia.

Presnejšiu vyhliadku na nasledujúce dni nájdete TU.

img