Mimoriadny stav v Čavoji! Dažde podmyli cestu a tá sa zrútila

08.09.2020 o 11:53 - Veronika Salayová
  • Článok

Obec Čavoj v okrese Prievidza dnes vyhlásila mimoriadnu situáciu v obci v súvislosti s odtrhnutou časťou vozovky, ktorú podmyli prívalové zrážky. 

Mimoriadny stav v Čavoji! Dažde podmyli cestu a tá sa zrútila
Foto: TASR/B. Caban/Dnes24

Časť jedinej prístupovej cesty do obce aj s oporným múrom sa odtrhla a zosunula do dvora domu v pondelok skoro ráno, informuje TASR. Poškodenie označila starostka za rozsiahle.

Vozovka 3. triedy začala podľa nej viac praskať už v nedeľu. Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja na ceste už zabezpečila isté opatrenia. „Osadili tam dopravné značenie, ktorým zúžili vozovku, aby sa predišlo nejakému nešťastiu. Cesta sa však nachádza vysoko, preto je to nebezpečné,“ povedala starostka pre slovenskú agentúru.

Za porušenie a odtrhnutie časti vozovky môžu výrazné prívalové dažde. Zrážok bolo v obci v auguste a začiatkom septembra veľa a tie výrazným spôsobom podpísali pod zrútenie. Podmytá cesta zapríčinila narušenie podložia oporného múru, tvrdí hovorkyňa Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja, Lenka Kukučková.

Cestu podľa nej ešte v roku 2019 v dĺžke 800 metrov zastabilizovali novou obrusnou asfaltovou vrstvou na zamedzenie rozpadu podložia krajnice cesty z dôvodu nárastu nákladnej dopravy.

Realizácia opravy poškodeného úseku bude až po spracovaní projektovej dokumentácie, uvádza TASR.  

Najnovšie správy