FOTO: Snehová búrka ochromila Fínsko a Švédsko. Napadlo viac ako 60 cm

14.01.2021 o 12:30 - Švédsko - Veronika Salayová
  • Článok

Množstvom snehu sú zmietané aj severské štáty. Husté sneženie vo Fínsku a Švédsku spôsobilo dopravný kolaps a aj rozsiahle výpadky elektriny. Sever Európy čakajú v nasledujúcich dňoch aj veľmi nízke teploty. 

FOTO: Snehová búrka ochromila Fínsko a Švédsko. Napadlo viac ako 60 cm
Foto: dailymail.co.uk

Výdatné a veľmi intenzívne sneženie zasiahlo včera Švédsko aj Fínsko. Švédsky meteorologický a hydrologický ústav informoval o hromadení snehu najmä na Švédska, kde v priebehu pár hodín napadlo až 60 centimetrov čerstvého snehu.

V susednom Fínsku husto snežilo najmä na juhu krajiny a zlé cestné podmienky ochromili cestnú aj železničnú dopravu. Silná vrstva snehu pokrýva aj ulice fínskych Helsiniek či švédskeho Štokholmu.

Krajinami sa prehnala silná snehová búrka, ktorá zapríčinila, že mnoho áut uviazlo počas snehovej búrky na ceste. Vo centrálnej oblasti Švédska boli hlásené mnohé dopravné kolapsy. 

Husté sneženie sa okrem dopravy podpísalo aj pod dodávku elektrickej energie.

V juhozápadnom Fínsku sneženie odstavilo asi 4 000 domácností od energie a vo Švédsku bolo bez prúdu asi 3 000 domácností. 

Snežiť  severských krajinám bude aj dnes, aj keď o niečo menej výdatne. Avšak sneženie bude postupne nahradené silným chladom, pričom teploty od Baltského mora v nasledujúcich dňoch klesnú na -25 ° C na juhu a -40 ° C v arktickej oblasti.

Najnovšie správy