Mrazivé noci budú na Slovensku až do víkendu

Článok
Pred nami je niekoľko mrazivých nocí. Teplota poklesne na viacerých miestach pod bod mrazu. Teplejšie bude len na západe.
Počasie na našom území dostáva opäť pod kontrolu tlaková výš, ktorá má svoj stred nad severným Poľskom a nad Pobaltím. Medzi touto tlakovou výšou a oblasťou nízkeho tlaku nad východnou Európou bude do našej oblasti pokračovať od severu prílev studeného vzduchu, ktorý sa postará o to, že teplota pri vyjasnení bude klesať až k -5°C.

Až do soboty bude teplota na celom strednom a východnom Slovensku v noci klesať na 0 až -5°C. Teplejšie môže byť na západe a na juhu, kde sa teplota bude pohybovať tesne nad bodom mrazu.

Chladno bude aj počas dňa. Teploty vystúpia len na +8 až +13°C. Na severe však bude chladnejšie. Tu sa teplota bude pohybovať len okolo +5°C. Počas dňa bude na celom území prevládať jasné až polojasné počasie.

Otepľovať sa začne až počas víkendu. Nočné mrazy sa zmiernia a postupne bude mrznúť len na severe. Nahor pôjdu aj denné teploty. Tie sa postupne vyšplhajú nad hranicu +10°C. Dovtedy však nezabudnite na škrabky. Ranné škrábanie skiel  totiž bude nevyhnutné na celom našom území.
img