Na horách nasnežilo. Nasledujúce dni budú opäť daždivé

Článok
Slovenské hory sa dočkali prvej súvislej snehovej pokrývky. Výrazné ochladenie však prišlo na celé naše územie.
Perinbaba sa po dlhom čase zobudila a svoje periny vynatriasala nad slovenskými horami. Za studeným frontom, ktorý cez naše územie postupoval v priebehu utorka k nám po okraji rozsiahlej oblasti nižšieho tlaku, ktorá sa tiahne z Nórska až nad Ukrajinu vpadol studený vzduch. Ten sa postaral o spomínané prudké ochladenie, vďaka čomu hranica sneženia v utorok večer klesla na hranicu okolo 1000 metrov.

Sneženia sa slovenské hory dočkajú aj nasledujúce dni aj keď snežiť bude predovšetkým od nadmorskej výšky 1700 - 1800 m.n.m. V nižších polohách bude pršať.
Aktuálne sa už nad Českou republikou a nad Rakúskom nachádza ďalšie výrazné zrážkové pole, ktoré dážď prinesie už počas stredajšieho popoludnia, predovšetkým nad západné Slovensko. Opäť sa treba pripraviť na niekoľko milimetrov zrážok.

V priebehu štvrtka začnú zrážky na našom území od západu slabnúť a dokonca sa začne pretrhávať aj oblačnosť a to vďaka nasúvajúcemu výbežku vyššieho tlaku vzduchu.
Denné teploty však nasledujúce dni budú pomerne nízke. Pohybovať sa budú len medzi +13 až +18°C, na severe však bude aj chladnejšie.
 
img