Na horách pribudlo 15 cm nového snehu. Od juhu sa rozsnežilo

09.02.2021 o 11:41 - Veronika Salayová
  • Článok

Včera v poobedňajších hodinách sa na našom území presúvali zrážky, ktoré priniesli niekoľko centimetrov čerstvého snehu do mnohých slovenských oblastí. Dnes predpoludním sa opäť rozsnežilo v južnej polovici Slovenska.

Na horách pribudlo 15 cm nového snehu. Od juhu sa rozsnežilo
Foto: M. Badíková/FB iMeteo

Včera popoludním začalo počasie na Slovensku ovplyvňovať zrážkové pole, ktoré prinieslo zrážky na mnohé miesta juhozápadného, stredného a východného Slovenska. Na mnohých miestach aj nasnežilo, najviac na našich horách.

Stredisko lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby informovalo, že vo všetkých slovenských pohoriach pribudlo do 15 centimetrov nového suchého snehu.

V horách aktuálne platí aj mierne lavínové nebezpečenstvo, to je 2. stupeň z 5-dielnej medzinárodnej stupnice.

Včerajšie zrážky opäť rozvodnili niektoré vodné toky, pričom na Morave, Gemeri a Zemplíne dosahujú povodňové stupne 1. a 2. SPA. 

Najviac zrážok za posledných 24 hodín spadlo na krajnom severovýchode v Nižnom Komárniku, kde spadlo 35,5 mm zrážok. 

Do 10 mm zrážok spadlo aj na juhu východného Slovenska, kde už boli rieky dostatočne rozvodnené. Rieka Slaná sa za slovenskými hranicami na severovýchode  Maďarsku vyliala z brehov.

Polícia tak musela uzatvoriť tri úseky ciest, a to jeden kilometer dlhý úsek medzi obcami Sajókaza a Aggtelek, medtzi mestom Putnok a obcou Borsodbóta, ako aj medzi Putnokom a obcou Sajóvelezd.

Výrazne stúpa aj hladina Tisy, ktorá so sebou strháva veľké množstvo komunálneho odpadu. 

Aktuálne sa nad územie Slovenska opäť presúva zrážkové pole a vo viacerých južných okresoch Slovenska sneží ako napríklad v Šuranoch, Vo Veľkom Krtíši, Lučenci či Rimavskej Sobote. 

V južných okresoch by mohlo dnes napadnúť 5 až 10 cm snehu.

Poloha zrážok o 11.00 hod. Zdroj: iMeteo
Poloha zrážok o 11.00 hod. Zdroj: iMeteo

Polohu zrážok môžete sledovať prostredníctvom iRadaru.

Najnovšie správy