Na krajnom západe dnes môže snežiť už od stredných polôh. Poriadne sa ochladí

13.10.2020 o 06:00 - Dominik Cenkner
  • Článok

Od soboty večera u nás prevláda daždivé počasie. Len za posledných 24 hodín napršalo od 10 do 50 mm zrážok. Tie neustanú ani dnes, pričom sa citeľne ochladí. Vďaka tomu sa hranica sneženia na krajnom západe posunie do stredných polôh.

Na krajnom západe dnes môže snežiť už od stredných polôh. Poriadne sa ochladí
Ilustračné, Foto: aminoapps.com

Počasie u nás bude, tak ako v uplynulých dňoch, ovplyvňovať zvlnený studený front. Ten je navyše spojený s tlakovou nížou, ktorej stred sa bude posúvať nad západnú Ukrajinu.

Počas dnešného dňa nás preto čaká prevažne zamračené počasie s dažďom, vo vysokých polohách so snežením. Na spomínanom krajnom západe sa hranica sneženia môže presunúť aj do stredných polôh. Zrážky môžu byť navyše miestami aj výdatnejšie.

Maximálne denné teploty sa budú pohybovať od +4 °C do +9 °C. Na juhu stredného a na východnom Slovensku to bude od +10 °C do +15 °C. Teploty na väčšine územia Slovenska tak budú približne o 4 až 8 stupňov nižšie, než je dlhodobý priemer. 

Rozdiel teplôt oproti priemeru, Foto: wxcharts.com
Rozdiel teplôt oproti priemeru, Foto: wxcharts.com

Vietor bude fúkať prevažne zo severu rýchlosťou 4 až 9 m/s. Na západe neskôr v nárazoch do 15 m/s. Na horách západného Slovenska treba počítať s prudkým až búrlivým vetrom.

Výraznejšiu zmenu počasia tento týždeň zrejme očakávať netreba. O všetkom dôležitom vás budeme informovať.

 

Najnovšie správy