Na púšti v Saudskej Arábii napadol sneh

Článok
Zatiaľ čo v našej oblasti sa opäť oteplilo a po snehu zostali stopy len na severe, tak zima prekvapuje Blízky východ. Sneh napadol v Saudskej Arábii.
Mimoriadne nezvyčajné prekvapenie čakalo obyvateľov Saudskej Arábie a predovšetkým pastierov na púšti, keď sa zobudili do bieleho rána. Teplota klesla na 0°C a napadlo niekoľko centimetrov nového snehu. Obyvatelia na sneh rozhodne nie sú zvyknutí, ale potešil ich.
 
,,Sneh je požehnaním od Boha. Voda, ktorá je ukrytá v ňom pomôže rastlinstvu v oblasti a v konečnom dôsledku aj nám. Budeme mať sýte žalúdky,´´ povedal pre agentúru miestny pastier.
 
Stavali snehuliakov, no na ceste zahynuli ľudia
Nečakané zimné počasie však má aj svoje obete. V provincii Tabuk, ktorá leží na severozápade krajiny došlo vplyvom šmykľavých vozoviek k dopravnej nehode, ktorá si vyžiadala dva ľudské životy.
 
Ochladenie a sneh potešilo viacerých. Tí to využili k stavaniu rôznych postavičiek.
 
Sneh napadol aj v Sýrii. Prerušili ťažké boje
Väčšiu snehovú nádielku a silnejšie mrazy zažívajú v Sýrii. Veľmi nepriaznivé podmienky prinútili znepriatelené strany k vyhláseniu dočasného prímeria. Obyvatelia si tak oddýchli od všadeprítomných bojov. Jeden zo sýrskych dôstojníkov však vyhlásil, že sýrska armáda napriek prímeriu zostáva v plnej pohotovosti. Situáciu totiž môžu využiť teroristi k pašovaniu zbraní a munície.
 
Teploty v Sýrii klesajú pod bod mrazu. V oblasti funguje elektrina len na približne 12 hodín denne, čo nepostačuje. Život sa skomplikoval najmä utečencom. Tým je v stanoch veľká zima. Mrazivé počasie si vyžiadalo v Sýrii zatiaľ 6 obetí.
img