Na sever mieri armáda. Pomôže obciam s kalamitou

15.01.2019 o 18:55 - Ľubomír Franko
  • Článok

25 obcí a dve mestá na severe Slovenska vyhlásili kvôli silnému sneženiu kalamitný stav. Do oblasti mieri armáda, ktorá so snehom pomôže. 

Na sever mieri armáda. Pomôže obciam s kalamitou

Husté sneženie už od rána komplikuje život na severe Slovenska. Už od ranných hodín tu neprestajne a najmä intenzívne sneží. Desiatky obcí už vyhlásilo kalamitný stav a situácia sa naďalej zhoršuje.

Dnes popoludní zasadol v Námestove krízový štáb, ktorý vyhlásil pre celý okres Námestovo mimoriadnu situáciu. 

Ministerstvo obrany Slovenskej republiky dnes informovalo o tom, že na odstraňovaní následkov snehovej kalamity, ktorá trápi severné Slovensko, sa bude podieľať aj armáda - personálne aj materiálne. Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes nariadil náčelníkovi Generálneho štábu Ozbrojených síl SR genpor. Danielovi Zmekovi vyčleniť vojakov a potrebnú techniku.

„Vojaci sú pripravení na základe výsledkov zasadnutia krízových štábov a ich požiadaviek pomôcť obyvateľom Slovenska a potvrdiť tak, že sú tu pre občanov 24 hodín denne 7 dní v týždni. Na základe nariadenia sa budú zástupcovia Ozbrojených síl SR zároveň zúčastňovať na zasadnutiach krízových štábov, aby boli všetky požiadavky zabezpečené bezprostredne,“ informovalo Ministerstvo obrany SR na webovej stránke. 

Najnovšie správy