Na severe a severovýchode Slovenska hrozia ďalšie povodne

22.06.2020 o 09:30 - Veronika Salayová
  • Článok

V 12 okresoch na severnom a severovýchodnom Slovensku a v  jednom okrese na západe nášho územia hrozia povodne v dôsledku ďalších zrážok. Vydané sú výstrahy 2. stupňa. 

Na severe a severovýchode Slovenska hrozia ďalšie povodne
Ilustračné. Foto: ČT24

Ďalšia vlna zrážok dnes v priebehu dňa zasiahne predovšetkým severné regióny nášho územia. V týchto oblastiach hrozí, že sa rozvodnia vodné toky. 

Výstrahy 2. stupňa pred povodňami z trvalých zrážok boli vydané v okresoch severného a severovýchodného Slovenska, a to v okresoch Čadca, Námestovo, Tvrdošín, Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Bardejov, Svidník, Stropkov, Medzilaborce, Humenné, Snina a v okrese Skalica na krajnom západe krajiny.

Výstrahy 1. stupňa dnes platia v 14 slovenských okresoch, a to hlavne na Liptove, Turci, Orave a Kysuciach, ale aj na Záhorí a v okolí Zemplína.

Zdroj: SHMÚ
Zdroj: SHMÚ

V týchto lokalitách môže v priebehu dneška spadnúť aj 30 mm zrážok. Pršať by malo až do večerných hodín.

Vodné povodia sú už po predchádzajúcich zrážkach veľmi nasýtené, takže ďalšie zrážky budú pomerne rýchlo dvíhať vodné toky. 

Aktuálne je najhoršia situácia na Záhorí, kde až dve stanice dosahujú 2. SPA. Ide o vodný tok Morava, ktorá na staniciach Kopčany a Moravský Sv. Ján dosahuje kritické hodnoty. 

Na severe Slovenska aktuálne prší a zrážok bude v priebehu dňa pribúdať. Aktuálnu polohu zrážok môžete sledovať na našom iRadare

 

Najnovšie správy