Na severe dnes očakávame sneženie, v južnej polovici bude polojasno

13.02.2021 o 06:00 - Ľubomír Franko
  • Článok

Počasie bude v sobotu ovplyvňovať mohutná tlaková výš. Od severu k nám bude prúdiť chladný, arktický vzduch. Na severe bude snežiť, no objavia sa aj slnečné miesta.

Na severe dnes očakávame sneženie, v južnej polovici bude polojasno

V priebehu soboty bude počasie ovplyvňovať tlaková výš so stredom nad južnou Škandináviou a tlaková níž nad juhovýchodným Ruskom. 

Medzi týmito tlakovými útvarmi k nám bude prúdiť chladný, pôvodom arktický vzduch. Na severe Slovenska bude prenikať o niečo vlhkejší vzduch z Baltského mora.

Najmä na severe Trenčianskeho kraja, v Žilinskom kraji a v Prešovskom kraji budeme pozorovať oblačné počasie. Na severe Slovenska, v oblasti Kysúc, Oravy, na Spiši, Zamagurí a na Šariši sa očakáva aj občasné sneženie.

Bratislavský, Trnavský, Nitriansky, Banskobystrický a Košický kraj by dnes mali pozorovať polojasné počasie a zrážky sa tam vyskytnú len výnimočne.

Na pocit ale bude poriadne chladno. Teploty budú počas dňa dosahovať len -8 až -2 °C, no pri severnom vetre bude pocitová teplota klesať od -16 °C na severe po -10 °C na juhozápade, juhu a juhovýchode.

V nedeľu sa počasie zlepší a očakávame už prevažne slnečné počasie na takmer celom území. Na krajnom severe bude polooblačno a ojedinele aj so snehovými prehánkami.

Najnovšie správy