Na severe skolabovala doprava. Uzavreli viaceré cesty

14.01.2019 o 20:06 - P.M.
Článok

Počasie stále poriadne sužuje sever nášho územia. Problémy počas dnešného dňa spôsobovalo sneženie, no večer sa pridala aj poľadovica.

Na severe skolabovala doprava. Uzavreli viaceré cesty

Cestári sa počas celého dňa snažili o zjazdnosť našich komunikácii. Počas večera sa však za studeným frontom, ktorý postupoval cez naše územie v priebehu dnešného dňa začal dostávať od severu studený vzduch a teploty začali klesať.

Mokré vozovky tak začali namŕzať a  zľadovateľné cesty naviac pokrýva vrstva čerstvého snehu. Táto kombinácia spôsobuje na severe kolaps. 

Pre poľadovicu a sneh polícia uzavrela hlavný ťah medzi Žilinou a Čadcou. Kolóna sa tiahne od hraničného priechodu s Českom, cez mesto Čadcu, celé Kysuce až po Žilinu.

Na ceste sa vytvorila niekoľko desiatok kilometrov dlhá kolóna. Slovenská aj česká polícia uzavreli aj hlavný hraničný priechod s Českom vo Svrčinovci. 

Polícia odkláňa dopravu už v meste Žilina. Kolóny komplikujú prejazd záchranných zložiek a vozidiel zimnej údržby.

Polícia vyzýva na opatrnosť v okresoch Dolný Kubín, Námestovo, Ružomberok aj Martin. Odporúča zvážiť cestu a byť vybavený snehovými reťazami. Poľadovica sa totiž tvorí aj na ďalších cestných ťahoch.