Na severe už aj sneží. Od utorka čaká Slovensko konečne slnečné počasie

22.11.2021 o 19:13 - Peter Minárik

Dnes sa počasie na našom území zhoršilo za čo môže studený front, ktorý aktuálne postupuje cez naše územie. Už od utorka nás však čaká výrazne krajšie počasie a na celom území zavládne veľa slnečných lúčov.

Na severe už aj sneží. Od utorka čaká Slovensko konečne slnečné počasie

Začiatok tohto týždňa sa na našom území nesie v znamení zhoršenia počasia. Cez naše územie totiž začal postupovať front, ktorý ešte v týchto chvíľach prináša na naše územie dážď. Na severe sa už objavujú aj zrážky snehové.

Od utorka však počasie vystrieda tlaková výš. ktorá prinesie ustálené, prevažne slnečné počasie a bez zrážok. Takto by to malo byť počas nasledujúcich dní.

Počasie sa začne zlepšovať

Aktuálne počasie na našom území ovplyvňuje studený front, ktorý prináša na mnohé miesta nášho územia dážď. Zrážky však nie sú výrazné a zrážkové úhrny sa pohybujú do 1 mm.

Na severe Slovenska sa aktuálne objavujú aj zrážky snehové. Napríklad v Liesku padá dážď so snehom pri teplote slabo pod +2 °C.

Zrážky začnú v priebehu nočných hodín ustávať a počas rána sa začne súčasne aj zmenšovať oblačnosť. 

Od utorka slnečné počasie

Za studeným frontom sa totiž už v ranných hodinách začne nad naše územie natláčať tlaková výš, ktorá zmení priebeh počasia.

Od utorka nás konečne čaká prevažne jasné až polooblačné počasie bez depresívnej hmly a nízkej oblačnosti, ktorá mala dominantný charakter na našom území počas uplynulých dní.

Napriek tomu, že bude slnečno, tak príliš teplo nebude. Maximálne denné teploty sa budú pohybovať od +1 do +7 °C. Počas nočných hodín budú teploty klesať pod bod mrazu.

K zmene počasia na našom území dôjde počas víkendu, kedy by k nám mal vpadnúť chladný vzduch a ten by mohol priniesť aj snehové zrážky. Viac o vývoji na ďalšie dni si pozrite TU.