Na severe už v noci mrzlo. Prízemný mráz bol aj na Záhorí

18.09.2020 o 11:54 - Veronika Salayová
  • Článok

Dnes sme sa zobudili do chladného rána. Oproti včerajšku výraznejšie poklesli nočné a ranné teploty a na niektorých miestach Slovenska sa objavil už aj prízemný mráz.  

Na severe už v noci mrzlo. Prízemný mráz bol aj na Záhorí
Ilustračné. Foto: unsplash

Od včera k nám zateká studený vzduch zo severu, čo sa prejavilo najmä na nočnom poklese teplôt. V nižších polohách klesla minimálna teplota väčšinou na +11 až +6°C, ale ojedinele - kvôli nízkej oblačnosti - bolo aj výrazne teplejšie. Lokálne v nížinách však bolo aj chladnejšie.

V Kuchyni na Záhorí klesla teplota vo výške 2 m nad povrchom na +4 °C a pri zemi (vo výške 5 cm nad povrchom) tu bolo -0,8 °C a objavil sa aj prvý prízemný mráz, informuje SHMÚ. 

Počas noci bolo najchladnejšie v severných častiach Slovenska, a to najmä na Orave, Liptove a na Spiši. V týchto lokalitách namerali minimálne teploty od +3 až +1 °C.

V Oravskej Polhore sa v štandardnej výške objavoval mráz. Vo výške 2 m nad povrchom tu namerali -0,5 °C.

Rannú námrazu si na svojich autách našli aj obyvatelia obce Šumiac na Horehroní, kde počas noci poklesli teploty na bod mrazu. 

Mrazivo bude aj počas nasledujúcich nocí a prízemný mráz sa môže objaviť naďalej počas nočných a ranných hodín v severných oblastiach Slovenska. 

Zdroj: SHMÚ
Zdroj: SHMÚ
Najnovšie správy