Na Slovensko opäť mieria silné búrky. Už prichádzajú od východu

12.06.2020 o 10:41 - Peter Minárik
  • Článok

Počas dnešného dňa bude podobne ako uplynulé dni veľmi premenlivé a búrlivé počasie. Prvé búrky sa už teraz blížia na naše územie a v priebehu popoludnia ich bude výrazne viac.

Na Slovensko opäť mieria silné búrky. Už prichádzajú od východu

Piatok prinesie na Slovensko ďalšiu vlnu búrok, ktoré môžu byť v oblasti východného Slovenska aj intenzívne. Na situácii v našej oblasti sa totiž nič zásadné nemení a nezmení sa ani nasledujúce dni.

Počasie je pod vplyvom výškovej oblasti nižšieho tlaku vzduchu, v rámci ktorej prúdi do našej oblasti teplý a vlhký vzduch v ktorom sa veľmi dobre darí vývoju búrok.

Prvé búrky sa už v týchto chvíľach tvoria v oblasti Karpatského oblúka na západe Ukrajiny a v nasledujúcich hodinách budú postupovať smerom k západu. 

Búrky tak najskôr zasiahnu východné Slovensko, kde môžu byť búrky sprevádzané okrem prívalových zrážok aj krúpami. Tie by mohli byť aj väčšie. Nie je vylúčené, že sa opäť vyskytnú veľké krúpy, podobne ako včera na severovýchode.

Následne by mali búrky vznikať aj v oblasti stredného Slovenska a postupovať by mali smerom k západu nad severozápadné Slovensko, prípadne východ západného Slovenska.

Piatok tak prinesie ďalšiu vlnu intenzívnych búrok. Viac o situácii vo vašom okrese nájdete TU.

Najnovšie správy