Na Slovensku je až +23 °C. Bude ešte teplejšie. Aké teploty nás čakajú?

30.03.2021 o 16:32 - Peter Minárik
  • Článok

Na západe Slovenska aktuálne panuje mimoriadne teplé počasie. Rozdiel medzi západom a východom je však až takmer 15 °C. Výrazne teplejšie bude na našom území v nasledujúcich dňoch.

Na Slovensku je až +23 °C. Bude ešte teplejšie. Aké teploty nás čakajú?

Počasie na Slovensku je aktuálne mimoriadne rozdielne. Zatiaľ čo na východe nášho územia prevláda skôr chladnejšie počasie, tak na západe Slovenska je mimoriadne teplo. 

Počasie na východnom Slovensku stále ovplyvňuje teplý front, ktorý tu prináša zamračené a upršané počasie s pomerne nízkymi teplotami, ktoré sa pohybujú pod hranicou +10 °C.

Zatiaľ čo o 15:00 bolo v Prešove len +8 °C, tak na opačnom konci republiky v Bratislave je až +22 °C. Výrazný teplotný rozdiel naprieč Slovenskom vidieť aj na aktuálnej teplotnej mape.

aktuálna teplotná mapa, zdroj: Infoclimat
aktuálna teplotná mapa, zdroj: Infoclimat

Za teplým frontom, ktorý ovplyvňuje počasie v oblasti východného Slovenska začína do našej oblasti od juhozápadu prúdiť veľmi teplý vzduch a práve vďaka nemu stúpajú teploty na krajnom západe veľmi vysoko. Nad +20 °C je aktuálne takmer na celom západnom Slovensku.

Bude ešte teplejšie

Počas nasledujúcich dní však bude na našom území ešte teplejšie ako dnes. Nad východným Balkánom sa totiž usadí tlaková výš a po jej zadnej strane bude do Európy od juhu pumpovať veľmi teplý vzduch.

Do Veľkej noci nás čakajú nadpriemerne vysoké teploty, ktoré v porovnaní s dlhodobým normálom budú aj o viac ako 10 °C vyššie.

Teploty budú stúpať a najvyššie teploty sa očakávajú vo štvrtok, kedy teploty vystúpia na +17 až +25 °C.

Najnovšie správy