Na Slovensku máme odmäk. Kedy sa vráti ZIMA ?

16.01.2019 o 16:06 - Ľ.F.
Článok

Teplý vzduch počas dnešného dňa prenikol nad celú územie Slovenska. Kladné teploty sme zaznamenali na Kysuciach, na Orave ale aj na Spiši. Podobne teplo bude aj zajtra. Kedy sa opäť vráti sneženie a chladnejšie počasie ?

  Na Slovensku máme odmäk. Kedy sa vráti ZIMA ?
zdroj: CHMI

Najnovšie prognózy rátajú s výraznejším ochladením už cez víkend. Od severu k nám začne už v noci na piatok prúdiť chladnejší vzduch, ktorý sa prejaví naplno v noci z piatku na sobotu.

Už v sobotu ráno sa vyskytnú desaťstupňové mrazy na mnohých miestach, najmä na severe a v oblastiach so snehovou pokrývkou. Chladno bude aj cez deň a na celom Slovensku očakávame pod nulou aj denné teploty. 

Chladnejšie obdobie vydrží približne do polovice nasledujúceho týždňa. Teplota bude postupne narastať a neskôr sa dostane na úroveň dlhodobého priemeru.

Ako to bude so zrážkami ? Tie nám v podstate hroziť nebudú. V žiadnom prípade sa už neočakávajú tak výdatné zrážky, ako tomu bolo počas uplynulých dní. Počasie bude pod vplyvom tlakovej výše a namiesto trvalých zrážok sa skôr očakávajú slabé snehové prehánky.