Na Slovensku nasnežilo. S príchodom Veľkej noci sa však oteplí

- P.M.
Článok
Typicky aprílové počasie nás zastihlo uplynulé dni. V pondelok sa na Slovensku vyskytovali búrky a v utorok nasnežilo.
Za studeným frontom, ktorý v priebehu pondelka priniesol do našej oblasti búrky sa od severu výrazne ochladilo. Prepad chladnejšieho vzduchu spôsobil, že sa zrážky v severnej časti Slovenska vyskytovali vo forme snehu aj v nižších polohách. Do bieleho rána sa tak zobudili vo viacerých regiónoch Slovenska. Snehové zrážky sa vyskytovali aj v priebehu dňa a vyskytovať sa budú ešte aj dnes.

Prílev studeného vzduchu do našej oblasti sa postupne ukončí a naopak do našej oblasti sa otvorí teplejšie južné prúdenie. Už v priebehu štvrtka bude na našom území prevládať prevažne polooblačná až oblačná obloha. Najmenej oblačnosti bude v oblasti západného Slovenska, kde môže zavládnuť aj slnečné počasie.
Denné teploty budú v porovnaní s uplynulými dňami výrazne vyššie. maximá sa vyšplhajú až k +17°C.
 
Veľký piatok bude na celom našom území prevažne polojasný až polooblačný s dennými teplotami do +20°C. Nočné teploty však budú ešte pomerne nízke a klesať môžu až k bodu mrazu.
 
Počas víkendu sa do našej oblasti zvýrazní teplejšie a vlhšie prúdenie. Práve vlhšie prúdenie spôsobí, že v priebehu popoludňajších hodín sa bude na našom území tvoriť kopovitá oblačnosť z ktorej sa postupne môžu vyformovať prehánky alebo búrky.
 
Denné teploty počas nadchádzajúceho víkendu určite potešia mnohých. Ortuť teplomera sa totiž počas dňa bude šplhať až nad hranicu +20°C.