Na Slovensku si tento víkend zalyžujete. Od pondelka zrejme príde zákaz

05.12.2020 o 13:00 - Dominik Cenkner
  • Článok

V priebehu tohto týždňa sme sa mohli na severe a východe krajiny tešiť aj zo snehovej nádielky. Keďže teploty klesali aj k -15 °C, viaceré lyžiarske strediská sa rozhodli začať so zasnežovaním.

Na Slovensku si tento víkend zalyžujete. Od pondelka zrejme príde zákaz
Ilustračné, Foto: pixabay.com

Spravili tak aj napriek tomu, že doposiaľ nie je známe rozhodnutie pandemickej komisie, ako sa k lyžiarskym strediskám postavím. Aj keď sa hovorí o tom, že lyžovanie, aspoň nateraz, nepovolí, oficiálne ešte nič nezakázala.

Niektoré lyžiarske strediská sa preto počas víkendu otvorili. Chýbajúce rozhodnutie už včera využilo stredisko Park Snow Donovaly, ktoré na svahy pustilo prvých lyžiarov.

Dnes sa k nim pridalo aj najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku - Jasná Nízke Tatry. Lyžovanie v oboch strediskách však bude sprevádzané aj viacerými opatreniami.

Kompetentné osoby budú dozerať na dodržiavanie rozostupov, prekrytie dýchacích ciest a pripomínať budú aj dezinfekciu. Obmedzenie sa týka aj stravovania, to bude možné len v exteriéri.

Ako sa pre médiá vyjadril uznávaný odborník, prof. Krčméry, samotné lyžovanie nie je problém. Problém predstavuje to, že sa bude stretávať väčšie množstvo ľudí. Lyžovačka na Slovensku bude „povolená“ asi už len zajtra, od pondelka by malo vyjsť usmernenie o zákaze. 

 

Najnovšie správy