Na Slovensku výdatne prší. Začnú stúpať vodné hladiny

30.09.2020 o 16:15 - Veronika Salayová
  • Článok

Dnes na Slovensku panuje upršané počasie, a to hlavne na východe nášho územia. Tam sa rozprestiera rozsiahlejšie zrážkové pole, ktoré prináša vyššie úhrny zrážok. Pršať však naďalej neprestáva. 

Na Slovensku výdatne prší. Začnú stúpať vodné hladiny
Ilustračné. Foto: unsplash

Počasie na Slovensku aktuálne ovplyvňuje tlaková níž, ktorá sa nachádza nad západnou Ukrajinou. Kým zrážky počas dnešného dňa boli viac-menej nepravidelne roztrúsené, v popoludňajších hodinách sa na východ nasunulo rozsiahlejšie zrážkové pole.

Zrážky smerujú na juh až juhozápad. Kým v popoludňajších hodinách sa rozprestierajú prevažne len na východe, postupne večer a v noci prejdú aj nad stredné Slovensko. Na západe sa zrážky počas noci neočakávajú.

Počas neskorého popoludnia a noci by malo napršať ešte ďalších 20 až 40 mm, v dôsledku čoho hrozí, že môžu stúpnuť vodné hladiny.

Najintenzívnejšie pršalo v severovýchodnej oblasti, kde najviac za posledných 6 hodín napršalo v Nižnom Komárniku, a to 13,7 mm zrážok. Vyššie úhrny zaznamenali zrážkomerné stanice aj v Smolníku, kde za posledných 6 hodín napršalo až 17, 3 mm.

Úhrn zrážok na posledných 6 hodín. Zdroj: SHMÚ
Úhrn zrážok na posledných 6 hodín. Zdroj: SHMÚ

Pršať bude aj priebehu zajtrajšieho dňa a zrážky na našom území ustanú až zajtra večerom.

Aktuálnu polohu zrážok sledujte s nami na našom iRadare.

 

Najnovšie správy