Na Slovensku začína snežiť. Večer bude výraznejšie. V noci padali rekordy

21.03.2021 o 14:06 - Peter Minárik
  • Článok

Počasie na našom území začína ovplyvňovať oklúzny front, ktorý prináša na naše územie sneženie po veľmi mrazivej noci, ktorá priniesla aj pokorenie teplotných rekordov.

Na Slovensku začína snežiť. Večer bude výraznejšie. V noci padali rekordy

Zatiaľ čo na juhovýchode nášho územia aktuálne prevláda prevažne slnečné počasie, tak od severozápadu sa začína počasie zhoršovať. Na naše územie totiž prichádza oklúzny front.

Tento oklúzny front prináša na naše územie sneženie, ktoré sa zatiaľ sústreďuje predovšetkým do severozápadných okresov Slovenska. V priebehu dňa sa však sneženie dostane aj do ďalších oblastí nášho územia.

V noci padali teplotné rekordy

Do našej oblasti zateká už niekoľko dní studená vzduchová hmota, ktorá do našej oblasti prúdi až z Arktídy. Tá prináša do našej oblasti veľmi nízke teploty, ktoré počas uplynulej noci dosiahli nové teplotné rekordy.

V Hurbanove počas noci namerali teplotu -8,3 °C, čo je najnižšie nameraná teplota nameraná pre 21. marec za posledných 121 rokov. V Oravskej Polhore bolo uplynulú noc najchladnejšie. Tam SHMÚ nameral len -18,4 °C.

Na Slovensku začína snežiť

Počasie na našom území začína ovplyvňovať oklúzny front, ktorý už v týchto chvíľach prináša na naše územie zrážky, ktoré sú prevažne snehové.

Snehové prehánky, prípadne slabé občasné sneženie sa vyskytuje takmer v celej severozápadnej polovici územia, zatiaľ čo v juhovýchodnej polovici územia panuje zatiaľ prevažne slnečné počasie.

Sneženie by v nasledujúcich hodinách malo na našom území pokračovať. Teploty sú súčasne v oblasti Záhoria, Myjavy, Považia, Kysúc a Oravy pod 0 °C a snehové vločky sa tak začínajú udržiavať a vytvára sa slabý snehový poprašok. V priebehu nasledujúcich hodín bude sneženie pokračovať.

Sneženie by v oblasti severu stredného Slovenska malo v nadchádzajúcich hodinách naberať na intenzite. Na severe Slovenska by malo napadnúť aj niekoľko centimetrov nového snehu. Mapu očakávanej novej snehovej pokrývky nájdete pod článkom.

Najnovšie správy