Na Veľkú noc teploty až do +20°C ? Vyhliadky tomu prajú

- Ľ.F.
Článok

Tuhé mrazy z nášho územia už nadobro odišli a postupne sa otepľuje. Mnohí sa pýtajú, aké bude počasie na Veľkú noc ? Nič nie je ešte na 100% isté, no očakávame nadpriemerne teplé počasie. Pozrite si vyhliadku.

Na Veľkú noc teploty až do +20°C ? Vyhliadky tomu prajú

Počasie počas uplynulých dní ovplyvňovala oblasť vyššieho tlaku vzduchu, ktorá sa nachádzala nad východnou Európou. Pozorovali sme prevažne slnečné počasie, zrážky sa vyskytovali len ojedinele a to počas včerajšieho dňa v západnej polovici Slovenska. Dôvodom bol rozpadávajúci sa studený front. 

Počasie na Veľkú noc ešte nie je možné jednoznačne predpovedať, no dlhodobé ensemblové predpovede už naznačujú istý trend. Podľa všetkého nás v závere mesiaca čaká výraznejšie oteplenie. 

Nad oblasťou Čierneho mora by sa mala vytvoriť mohutná tlaková výš a zároveň sa nad západom Európy bude udržiavať oblasť nižšieho tlaku vzduchu. Medzi týmito tlakovými útvarmi k nám bude v silnom južnom prúdení prúdiť teplý vzduch. Teploty by mali byť nadpriemerné a zrážok minimum. Teplota v hladine 850 hPa by sa mala pohybovať na úrovni až okolo +10°C, čo znamená, že v nížinách na juhozápade či juhovýchode Slovenska môže teplota dosiahnuť až +20°C.

Či bude na Veľkú noc teplo a či sa pridajú aj slnečné lúče vás budeme v priebehu najbližších dní pravidelne informovať.