Na východe Slovenska úraduje silný vietor. Takto hravo si poradil s prívesom za kamiónom

14.04.2021 o 10:04 - Dominik Cenkner
  • Článok

Dnes na našom území vyčíňa pomerne nepriaznivé počasie. Na viacerých miestach na strednom a východnom Slovensku sa obyvatelia zobudili do bieleho rána. Okrem sneženia však úraduje aj silný vietor, ktorý v Košickom kraji už spôsobil prvé problémy na cestách.

Na východe Slovenska úraduje silný vietor. Takto hravo si poradil s prívesom za kamiónom
Silný vietor spôsobuje problémy na cestách, zdroj: facebook.com/@KRPZKE

Polícia v Košickom kraji preto upozorňuje vodičov, zvlášť kamiónov, aby počítali s tým, že vietor im môže spôsobiť poriadne problémy. Svoje by o tom vedel povedať aj vodič, ktorému v okolí Hrhova príves za kamiónom odfúklo, akoby bol z papiera.

Cestu musela polícia uzatvoriť. Počasie však spôsobuje problémy aj na ďalších úsekoch.

Snehové záveje vodiči hlásia aj na D1 za Spišským Štvrtkom a silný bočný vietor spolu s neupravenými cestami komplikujú dopravu aj za Bušovcami v smere do Spišskej Belej. Na cestách preto jazdite opatrne.

Cestári sú v pohotovosti

Cesty na severe územia sú aj po výdatnom nočnom snežení zjazdné. A to aj vďaka cestárom, ktorí boli počas noci v pohotovosti.

Nemali to však jednoduché, keďže v niektorých oblastiach snežilo po celú noc. Už od nočných hodín počasie na našom území ovplyvňovalo rozsiahle zrážkové pole, ktoré malo dominantný vplyv na vývoj počasia až do rána.

Vďaka nemu sme sa dočkali pomerne výdatných zrážok, ktoré sa postupne menili na sneženie. A to aj v nižších nadmorských výškach.

Najnovšie správy