Na západ dorazilo sneženie. Koľko cm snehu dnes napadne?

09.01.2022 o 12:04 - Dominik Cenkner

V týchto chvíľach začalo na krajnom západe Slovenska snežiť. Sneženie by sa potom malo rozšíriť na celé západné Slovensko. Výraznú snehovú pokrývku však čakať nemožno.

Na západ dorazilo sneženie. Koľko cm snehu dnes napadne?
Ilustračné foto, zdroj: pixabay.com

Počasie u nás dnes ovplyvňuje brázda nízkeho tlaku vzduchu, ktorá do strednej Európy zasahuje od severozápadu. V nej postupuje od západu nad Nemecko, Česko a Rakúsko oklúzny front. Okrem toho sa nad karpatskou oblasťou udržiava nevýrazné tlakové pole.

Ako sme vás informovali už ráno, nedeľa na Slovensku začala s prevažne malou oblačnosťou. Od západu však začala postupne pribúdať a v týchto chvíľach už prináša slabé sneženie.

Momentálne slabo sneží v páse od Skalice po Šamorín. Je však možné, že na niektorých miestach sú zrážky tak slabé, že ani nedopadajú na zem.

Spadne pár cm snehu

Ak sa tešíte na bohatú snehovú nádielku, musíme vás sklamať. Dnes sa jej s určitosťou nedočkáme.

Sneženie by sa síce malo presunúť nad väčšiu časť západného Slovenska, bude však pomerne slabé. Zväčša napadne od 1 do 5 cm snehu.

Mapa očakávanej snehovej pokrývky, zdroj: meteologix.com
Mapa očakávanej snehovej pokrývky, zdroj: meteologix.com

Výraznejšia zmena počasia sa pritom neočakáva ani v ďalších dňoch. Snežiť síce miestami bude, ale rovnako ako dnes, slabo.

Na výraznejšiu snehovú pokrývku si tak ešte nejaký ten čas počkáme. Predpoveď počasia na viac dní vopred ponúka naša dlhodobá predpoveď.