Na západ prichádza mrznúci dážď. Inde bude snežiť

17.02.2021 o 05:48 - Peter Minárik
  • Článok

K nášmu územiu sa blíži zrážkové pole, ktoré začína ovplyvňovať počasie v našej oblasti. Zrážky sa z Česka rozširujú nad naše územie a budú ovplyvňovať počasie po väčšinu dňa.

Na západ prichádza mrznúci dážď. Inde bude snežiť

Nad naše územie sa nasúva zrážkové pole, ktoré súvisí s blížiacim sa frontálnym systémom. Ten počas dnešného dňa prinesie zrážky, ktoré opäť spôsobia komplikácie v doprave.

Na západné Slovensko mieri mrznúci dážď, ktorý potrápi naše územie až do dnešného poludnia.

Zrážky sa postupne presunú cez západné Slovensko, ďalej smerom na východ. Mrznúci dážď bude plošnejšieho charakteru a tak si treba dať pozor na väčšine západného Slovenska. 

Na cestách tak bude veľmi šmykľavo a okrem problémov v doprave sa očakávajú aj možné komplikácie v energetike. Situácia sa začne upokojovať na poludnie, kedy začnú teploty stúpať a popoludní bude až okolo +10 °C.

Zatiaľ čo západné Slovensko bude trápiť mrznúci dážď, tak na zvyšku nášho územia sa očakáva sneženie.

Na strednom a východnom Slovensku sa dnešné teploty budú udržiavať pod bodom mrazu a snehová pokrývka sa tak môže vytvoriť hneď na viacerých miestach.

Očakáva sa, že do večerných hodín napadne na našom území od 1 do 5 cm snehu, no na severe a východe môže byť snehová pokrývka ešte o niečo výraznejšia.

Dnešné počasie tak prinesie ešte možné komplikácie, no od zajtra sa situácia začne meniť. Čaká nás totiž nástup veľmi teplého počasia. Viac o vývoji na nasledujúce dni nájdete TU.

Najnovšie správy