Na západe bude víkend zamračený. Na východe vykukne aj slnko

- P.M.
Článok
Víkendové počasie opäť rozdelí našu republiku na dve časti. Zatiaľ čo na západe bude oblačnosti veľa, na východe vykukne aj slnko.
Počasie v Európe aktuálne ovplyvňujú dva výrazné tlakové útvary. Je ním tlaková níž, ktorá sa nachádza nad oblasťou Pyrenejského polostrova kde prináša intenzívne zrážky a búrky. Druhý výrazný tlakový útvar sa rozprestiera nad východnou Európou a je ním tlaková výš. Tá naopak prináša stabilné počasie.

Naše územie sa tak nachádza medzi týmito dvoma tlakovými útvarmi v teplejšom južnom prúdení. To je však aj vlhké. V nižších polohách sa preto vytvárajú hmly a nízka oblačnosť, v dôsledku ktorej sa teplejší vzduch prejavuje len na horách. Blížiaci sa víkend prinesie inverzný charakter počasia.

Víkend bude sychravý
V priebehu soboty bude na našom území panovať prevažne oblačné a zamračené počasie. V nižších polohách sa budú vyskytovať aj hmly. Najmenej oblačnosti sa očakáva v oblasti severovýchodného a východného Slovenska, kde postupne zavládne slnečný deň. Naopak na zvyšku územia bude počasie sychravé. Predovšetkým na juhozápade môže aj mrholiť a teploty sa počas dňa dostanú maximálne na +4°C.

V nedeľu zavládne obdobné počasie s rovnakými teplotami, avšak v priebehu dňa bude slnečných lúčov viacej. Pekné počasie sa očakáva ako na severe, tak aj na východe Slovenska.