Na západe môžu teploty zajtra vystreliť ojedinele až k +12 °C

27.01.2020 o 11:13 - P.M.
  • Článok

Na západe bude počas zajtrajšieho dňa neštandardne teplo. Teploty budú na záver januára nezvyčajne vysoké a prekročiť by mohli až hranicu +10 °C. 

Na západe môžu teploty zajtra vystreliť ojedinele až k +12 °C

Zatiaľ čo väčšinu oblastí východného a stredného Slovenska čaká v priebehu zajtrajšieho dňa sneženie, tak západ čaká dážď a okrem toho bude aj nezvyčajne teplo.

Počas rána totiž cez naše územie začne postupovať teplý front za ktorým k nám prenikne teplejší vzduch a práve jeho prítomnosť na západe Slovenska bude najvýraznejšia.

V priebehu popoludnia by sa teploty v Podunajskej nížiny mali dostávať k hranici +10 °C a najoptimistickejšie scenáre hovoria o tom, že teploty sa môžu dostať až k nezvyčajným +12 °C.

Očakávané maximálne teploty počas zajtrajšieho dňa
Očakávané maximálne teploty počas zajtrajšieho dňa

Takéto teploty sú pritom na našom území mimoriadne nezvyčajné. Ak ich porovnáme s dlhodobým normálom, tak zajtrajšie očakávané poludňajšie teploty budú aj o 7 °C vyššie ako je bežné. Ako však vidieť na mape teplotných anomálii, tak nezvyčajne teplo bude v takmer celej Európe a najteplejšie bude v oblasti Od Podunajskej nížiny, cez západné Maďarsko až do oblasti Chorvátska.

očakávané teplotné anomálie
očakávané teplotné anomálie

Zajtrajšie popoludňajšie teploty tak budú nezvyčajne vysoké, no počas noci môžu na západe klesať aj pod bod mrazu. Amplitúda tak môže byť aj viac ako 10 °C.

Najnovšie správy