Na západe úradujú búrky. Ďalšie prídu zajtra

30.05.2021 o 17:52 - Peter Minárik
  • Článok

Dnešný deň je na našom území naďalej chladný a na mnohých miestach nášho územia sa vyskytujú prehánky, či búrky. S nimi treba na našom území počítať aj počas zajtrajšieho dňa.

Na západe úradujú búrky. Ďalšie prídu zajtra

Víkend prináša na naše územie prehánky a búrky. Včera sa búrky vyskytli predovšetkým na juhu stredného Slovenska, kde jeden blesk zapálil aj náves kamiónu. Slovensko dnes sužujú opäť početné prehánky a búrky, ktoré sa dnes sústredili predovšetkým do oblasti západného Slovenska.

Najmä v oblasti severného Slovenska sa dnes vyskytujú zrážky, ale zrážky sú najintenzívnejšie v Podunajskej nížine, kde sa vyskytujú aj búrky.

Udreli stovky bleskov

Dnešná blesková aktivita je najvýraznejšia na spomínanom západe Slovenska. Tu detekcia bleskov zaznamenala už 526 bleskových výbojov.

zdroj: blesky.bourky.cz
zdroj: blesky.bourky.cz

Napriek tomu, že blesková aktivita je pomerne výrazná, tak búrky dnes nespôsobujú nejaké výraznejšie škody. Búrky sú sprevádzané predovšetkým zosilnením dažďa.

Na západe Slovenska spadlo počas búrok okolo 5 až 10 mm zrážok. Pri búrkach sa ojedinele vyskytujú aj krúpky.

Ďalšie búrky v pondelok

Aj začiatok nového týždňa prinesie na naše územie početnú prehánkovú a búrkovú činnosť. Naše územie sa totiž aj naďalej bude nachádzať v chladnom a vlhkom prúdení.

V tomto prúdení sa podobne ako dnes budú v našej oblasti vytvárať početné prehánky a búrky, ktoré sa budú vyskytovať na mnohých miestach nášho územia.

Mierna zmena príde na naše územie v utorok, kedy sa prúdenie začne meniť a zrážok ubudne.

Najnovšie správy