Nad naše územie dorazil studený front. Na severe do rána nasneží

29.03.2020 o 21:35 - Ľubomír Franko
  • Článok

V nedeľu večer sa dostal nad Slovensko studený front, ktorý prinesie výraznejšie ochladenie. Do rána môže na viacerých miestach napadnúť sneh.

Nad naše územie dorazil studený front. Na severe do rána nasneží

Cez naše územie postupuje v nedeľu večer studený front spojený s tlakovou nížou so stredom nad Barentsovým morom. Front priniesol dnes do Nemecka či Poľska výrazne ochladenie, kedy teploty klesli aj o 10 °C.

Počas noci a zajtrajšieho dňa výraznejšie klesnú teploty aj na Slovensku. Počas noci očakávame na severe sneženie.

V noci začne na severe snežiť, do rána napadne sneh

Studený front neprinesie plošné zrážky. Na miesto toho bude zrážkovo nevýrazný a snežiť by malo najmä na krajnom severe Slovenska.

Zvyšok územia musí počas noci počítať s prevažne polooblačnou až oblačnou oblohou, no silnejším severným vetrom.

Očakávaná výška nového snehu (cm), zdroj: Meteologix
Očakávaná výška nového snehu (cm), zdroj: Meteologix

Na krajnom severe začne počas noci snežiť a do rána môže napadnúť 1 až 5 centimetrov snehu. Vo vyšších polohách to môže byť 5 až 10 cm a na horách až do 25 cm. Sneženie sa očakáva od dnešnej noci do zajtrajších dopoludňajších hodín. 

Výšku nového snehu môžeme pozorovať aj na vyššie priloženej mape. Sneh sa očakáva najmä na Orave, v Tatrách a na Spiši. Nový sneh ale môže napadnúť aj vo Veľkej Fatre či v Nízkych Tatrách. 

Do zajtra rána tak môže na viacerých miestach napadnúť snehový poprašok. Obyvatelia severných okresov sa môžu zobudiť do zasneźeného nového týždňa. 

Najnovšie správy