Nad Slovenskom sa zamračí a hrozia aj zrážky

Článok
Vplyv tlakovej výše na počasie u nás slabne. Nasledujúce dni budú oblačné a aj so zrážkami.
V posledných dňoch prevládalo na našom území pomerne príjemné letné počasie. To k nám prinášala tlaková výš, ktorá sa rozkladala nad východnou Európou. Táto tlaková výš však začala výrazne slabnúť a stráca vplyv na počasie na našom území. K moci sa dostane oblasť nižšieho tlaku.

V oblasti Jadranu sa udržuje spomínaná oblasť nižšieho tlaku. Tá už ovplyvňovala počasie na našom území v priebehu utorka tým, že po jej okraji k nám prúdil od juhu teplý vzduch. Vďaka tomuto prúdeniu sa denné teploty na našom území šplhali nad hranicu +20°C. V nasledujúcich dňoch síce teplé prúdenie bude pokračovať, ale teploty v dôsledku zamračenej oblohy budú stúpať maximálne k hranici +20°C.

Oblasť nižšieho tlaku však okrem teplého prúdenia prinesie aj oblačné počasie so zrážkami. Zrážky sa už vyskytnú v priebehu stredy a to predovšetkým na západnom Slovensku. Inde sa zrážky budú vyskytovať len ojedinele, ale na celom území už bude prevažne oblačná až zamračená obloha.

Do konca pracovného týždňa bude naďalej prevažne oblačno až zamračené a v nižších polohách môže byť aj hmlisto. So zrážkami treba naďalej počítať, ale nebudú vo výraznej miere. Maximálne pôjde o prehánky alebo slabý občasný dážď.
img