Nádherné počasie vydrží ešte zajtra. V utorok príde výrazná zmena

Článok
Babie leto dočasne končí. V utorok ho vystrieda dážď a ochladenie

Na našom území prevláda aj dnes jasné až polojasné počasie a oblačnosť sa vyskytuje naozaj len výnimočne. Po chladnom a ojedinele aj hmlistom ráne máme teploty od +10°C pod Tatrami po +18°C na juhozápade Slovenska. Teploty pôjdu ešte nahor a najmä na juhozápade dosiahnu aj +20°C.

Podobné počasie bude aj zajtra. Pondelok bude taktiež slnečný a po chladnom a hmlistom ráne sa oteplí a vyjasní. Už vo večerných hodinách sa však najmä nad severozápadne Slovensko nasunie vysoká a stredná oblačnosť. Počas noci na stredu sa postupne od západu na viacerých miestach rozprší a v utorok bude pršať na celom území.

V utorok nás čaká daždivé počasie, citeľne sa ochladí

Dôvodom bude studený front spojený s hlbokou tlakovou nížou so stredom severozápadne od Škandinávie. Studený front sa začne počas stredy nad našim územím vlniť, čo znamená početné dažďové zrážky. Očakáva sa že najviac naprší na západe a severozápade Slovenska a postupne bude front slabnúť. Zrážky budú výdatné len ojedinele a celkovo spadne od 5 do 20 mm. 

Zrážky sa vyskytnú aj počas stredy, no budú už len vo forme slabého občasného dažďa a prehánok. Dôležité však bude ochladenie. Už v utorok budú teploty citeľne nižšie, s maximami od +8 do +15°C.


V Tatrách bude snežiť

Ochladenie spôsobí návrat snehových vločiek do vysokohorských polôh. Najmä vo Vysokých Tatrách bude v utorok snežiť a lokálne môže napadnúť od 5 do 10 cm čerstvého snehu. Zrážky v tuhom skupenstve by mali padať približne od nadmorskej výšky 1700 metrov.

Už v stredu sa začne na celom území otepľovať, no následne sa v závere pracovného týždňa opäť ochladí. Zrážok už bude podstatne menej, no ochladenie v závere pracovného týždňa bude dlhodobejšie a výraznejšie. Snehové zrážky by mali byť od štvrtku vo vysokých polohách na dennom poriadku. 

img