Najbližšie dni premenlivé. Nedeľa daždivá.

- P.M.
Článok
Vplyv tlakovej níže na počasie u nás slábne. K moci sa dostane výbežok vyššieho tlaku. Ďalšie zrážky dorazia v priebehu nedele.
Tlaková níž sa z Balkánu presunula nad oblasť východnej Európy, kde sa postupne vypĺňa. Táto níž začína strácať vplyv na počasie u nás. Počasie pod kontrolu preberá rozširujúci sa výbežok tlakovej výše, ktorá má aktuálne svoj stred nad Atlantickým oceánom a ovplyvňuje počasie vo väčšine západnej a strednej Európy.

V priebehu piatka nás čaká premenlivá oblačnosť. Zrážky sa budú vyskytovať už len v centrálnej časti územia a to predovšetkým v horských oblastiach. Tu sa ojedinele môžu vyskytovať aj búrky. Denné teploty počas piatka vystúpia na +20 až +26°C, ale na severe môže byť aj chladnejšie.

V priebehu soboty bude oblačnosti ešte o niečo menej. Čaká nás polojasná až polooblačná obloha. Teploty počas dňa vystúpia až do +27°C a zrážky hrozia naozaj len veľmi výnimočne.

Ďalšie zrážky dorazia až v nedeľu. Od severozápadu sa nad našu oblasť začne nasúvať výrazný studený front a ten prinesie významnú zrážkovú činnosť. Pršať bude až do pondelka. V pondelok už pocítime studený vzduch a maximálne denné teploty na našom území nemusia prekonať hranicu +20°C.