Najsilnejší vietor na Slovensko neprišiel. Zostal pred hranicami

10.02.2020 o 16:14 - P.M.
  • Článok

Víchrica Sabine na Slovensko dorazila v oveľa nižšej sile, ako sa pôvodne očakávalo. Tie najsilnejšie nárazy vetra zostali pred našimi hranicami.

Najsilnejší vietor na Slovensko neprišiel. Zostal pred hranicami

Najsilnejší vietor mal na naše územie doraziť krátko po poludní. Ten aj prišiel na čele studeného frontu, no nárazy boli výrazne slabšie ako simulovali numerické modely a to až o polovicu. 

Spomedzi nižších polôh fúkalo najsilnejšie v Prešove, kde náraz vetra dosiahol 65 km/h, no to bol ešte južný vietor, ktorý nesúvisel s postupujúcim studeným frontom.

Ten začal postupovať až popoludní a priniesol maximálne nárazy vetra do Malaciek o sile 61 km/h a do Bratislavy, či Piešťan okolo 50 km/h. Tie najsilnejšie nárazy vetra neprišli ani na východ Rakúska a ako vidieť, tak línia silného vetra s nárazmi cez 100 km/h zostala tesne pred bránami Slovenska. 

zaznamenané maximálne nárazy vetra
zaznamenané maximálne nárazy vetra

Vietor o sile víchrice dosiahol silu len na horách. Na Lomnickom štíte namerali náraz o sile 162 km/h a na Chopku o sile 151 km/h. 

Vietor bude teraz slabnúť a opäť sa rozfúka zajtra počas rána. Nárazy vetra by mohli dosiahnuť rýchlosť okolo 60-70 km/h.

Najnovšie správy