Naše územie popoludní zasiahnu početné búrky, ktoré budú aj intenzívne

05.06.2020 o 08:07 - Peter Minárik
  • Článok

V priebehu dnešného dňa bude cez naše územie postupovať studený front a na jeho čele sa v priebehu popoludnia budú tvoriť početné prehánky a búrky, ktoré budú aj výraznejšie.

Naše územie popoludní zasiahnu početné búrky, ktoré budú aj intenzívne

Dnešný deň prinesie na naše územie oblačné a upršané počasie. Pršať začalo najmä v západnej polovici Slovenska už počas dnešného rána, no zatiaľ ide o pomerne slabšie zrážky. Tie výraznejšie by mali prísť popoludní a spadnú v podobe búrok.

Už krátko po poludní sa očakáva iniciácia búrok na čele studeného frontu, ktoré by sa v tom čase malo nachádzať nad Podunajskou nížinou a stredným Slovenskom. Búrky sa začnú vytvárať najmä v Nitrianskom a v Banskobystrickom kraji a postupovať budú smerom k severovýchodu.

Búrky by sa takto mali postupne rozšíriť na celé naše územie, pričom najvýraznejšie by mali byť búrky v oblasti Banskobystrického kraja a to predovšetkým v horských oblastiach.

Tu sa môžu vyskytnúť aj prívalové lejaky, ktoré môžu spôsobiť komplikácie. V druhej časti popoludnia a k večeru hrozia búrky aj v oblasti východného Slovenska.

Búrky sa môžu na západe vyskytnúť len ojedinele, s výnimkou už spomínanej Podunajskej nížiny. Na zvyšku územia však buďte obozretní a pripravte sa na búrky.

Najnovšie správy